Brez zmage za Exe v Purple Rain

Exeterjevi ragbi junaki so sinoči padli na polfinalni oviri, ko so podlegli ekipi Durhama, ki se zdaj veseli svojega tretjega finala prvenstva BUCS v treh letih.

Trdna tekma med obema ragbi elektrarnama se je končala s 36-20 proti Durhamu na mračnem in deževnem Durham City Groundu.

Mestni mlin je od fotografa upal malo več

To pomeni, da se bodo fantje v vijoličnem v štirinajstih tednih odpravili v Twickenham, kjer bodo drugič v treh letih osvojili prvenstvo v ragbiju BUCS.

Exeterjeva 1. XV je v Durhamu odpotovala v dobrem razpoloženju, potem ko je prejšnjo sredo doma premagala stare sovražnike Loughborough s 50-31.

A stvari se za naše fante niso začele dobro, saj so v štirih minutah po začetku tekme priznali poskus. Drugi poskus dve minuti pozneje je Exeter izgubil s 14-0, preden so imeli čas za sapo.

kako odpreš grlo za cukanje

Če odvzamemo samo enajstmetrovko, je minilo 30 minut igre, preden je Exeter dal pomembne točke na tablo, polčas pa je prišel z rezultatom 31-10.

Exeter se je po polčasu zbral v vodstvo Durham, ko sta obe strani videli, da so moški grešili v koš. Exeter št. 8 Fraser Bashford je poskusil, ko se je zaletel skozi več igralcev Durhama in zadel pod vrat. Bočni branilec Ali Chrisholm je s svojim čarobnim čevljem dodal več točk na desko.

Vendar to ni bilo dovolj, saj je Durham zdržal v napetih zadnjih desetih minutah. Kljub vsem Exeterjevim naporom je domačim uspelo uničiti igro, tako da so svojega kapetana prestavili v zadnji poskus.

Durham se bo zdaj v finalu na domačem ragbiju pomeril s Cardiff Metom.